Bonne Maman

Hledáte něco velmi zvláštního?

Udělej si sám

Chopte se štětců, připravit, pozor, start!

Chopte se štětců, připravit, pozor, start!

Potřebný materiál

Sklenice od džemu Bonne Maman
Štětce, tužky, pastelky a veškeré potřeby pro kutily.

Doba práce: 5 minut

Manuál

Máte také dost těchto nehezkých letních dní, kdy s námi počasí nehraje a vy nevíte, co dělat? Využijte čas a popusťte uzdu své kreativitě. Vybalte barvičky a nechte své ruce, aby vás vedly. Můžete zapojit rovnou celou rodinu a i mladší členy motivovat k umělecké letní výzvě. Sklenice Bonne Maman se při této příležitosti výborně hodí pro uchování a organizace štětců, tužek, pastelek a kutilských potřeb všeho druhu.

Také barvení vnitřních stěn zavařovacích sklenic může bavit a umožňuje ozdobit si celý umělecký prostor jedním barevným schématem.

Vezměte si malou tubu akrylové barvy – snadno ji seženete v obchodech s výtvarnými a řemeslnými potřebami – a vytlačte barvu opatrně diagonálně (podobně, jako když se nalévá šampaňské) do sklenice od džemu. Pro perfektní výsledek si dejte záležet na rovnoměrném rozprostření barvy podél okraje sklenice. Teď už stačí jenom počkat, až barva zaschne.

Po úplném zaschnutí barvy můžete celku ještě dodat osobní tón tím, že omotáte sklenici kouskem příze (pro přirozený vzhled) nebo stuhou, a upevníte etikety.

Pokud snad kreslení nebo malování od ruky není zrovna vaší silnou stránkou, nestyďte se připojit se k alternativní umělecké metodě, která svět přivádí k šílenství – omalovánky pro dospělé. S množstvím omalovánek na trhu se jen tak nudit nebudete. Tento nový nostalgický trend přináší nejen činnost pro deštivé letní dny, ale je také ideální pro odbourávání stresu a rozvíjení kreativity jedinečným způsobem, aniž byste se museli učit kreslit.