Bonne Maman

Hledáte něco velmi zvláštního?

Udělej si sám

Dýňové lucerny na Halloween

Potřebný materiál

Prázdné sklenice od Bonne Maman
Oranžová akrylová barva
Kleště na drát
Stříbrný drát
Malá černá vinylová deska
Těsnicí sprej bezpečný pro potraviny

Doba práce: 15 minut

Manuál

Nejdříve sklenice Bonne Maman vyčistěte a pomocí teplé vody odstraňte etikety. Připravte si barvu tak, že smícháte akrylovou barvu s malým množstvím vody, a nalijte ji do sklenice. Pro perfektní výsledek si dejte záležet na rovnoměrném rozprostření barvy podél okraje sklenice. Zbytek barvy vyprázdněte a otřete okraj sklenice. Teď už stačí jenom počkat, až barva zaschne.

Jakmile je sklenice dokonale suchá, přestříkejte vnitřní stěny sklenice těsnicím sprejem bezpečným pro potraviny. Zatímco sprej schne, můžete vyřezat z vinylové desky halloweenské obličeje a připevnit je na sklenici.

Nakonec omotejte kolem okraje sklenice dlouhý drát – můžete i víckrát, abyste si byli jisti, že je sklenice dobře uchycená – a konce drátu zkruťte. Potom si vezměte druhý drát, vytvarujte z něho oblouk nad sklenicí a oba konce ohněte do háčku. Teď už můžete drátěný oblouk zaháknout do omotaného drátu, a držadlo lucerny je připevněno.

Vše podle chuti opakujte s různě velikými sklenicemi a různými obličeji tak, abyste si svůj Halloween pořádně okořenili.