Bonne Maman

Hledáte něco velmi zvláštního?

Udělej si sám

Osvětlete své 4 stěny!

Potřebný materiál

Sklenice od džemu Bonne Maman
Odměrka
Skleněná/kovová mísa na mísení
Sójový vosk
Dřevěné, bavlněné nebo papírové knoty
Éterické olejíčky
Sáčky s čajem
Lastury, sušené květy nebo jiné dekorace na svíčky
Hrnec

Doba práce: 25 minut
Vhodné pro děti (při zahřívání vosku dbejte zvýšené opatrnosti)

Manuál

Začněte tím, že vložíte vosk do mísy a opatrně zahřejete v hrnci s vodou na 60 °C. Přidejte pár kapek éterického olejíčku a několik čajových sáčků. Nechte je o něco déle vyluhovat v roztaveném vosku – čím déle, tím bude vůně intenzivnější. Upozornění: Čaj vosk lehce zabarví. Celá procedura ale nebude mít za následek žádnou intenzivní barvu svíčky, ale lehký, elegantní odstín.

Zatímco se olejíčky, příp. čaj máčí ve vosku, můžete si připravit knot tím, že jej přichytíte kolíčkem na prádlo upevněným k okraji sklenice tak, aby držel uprostřed sklenice.

Po dostatečné době mísení směsi ji pomalu nalijte do sklenice. Při chladnutí se kolem knotu může vytvořit jamka, tu ale snadno odstraníte pomocí trochy studeného vosku.

Dokud je vosk horký a není ještě tvrdý, vtlačte do něj dekorativní prvky – sušené květiny, mušle, nebo jinou dekoraci – tak, aby po ztvrdnutí vosku zůstaly na svém místě.

Teď už jen nějakou dobu počkat, a vaše dekorativní svíčka s nádhernou vůní je na světě! Celý proces můžete dle libosti opakovat, a nechat svůj domov rozzářit.