Bonne Maman

Hledáte něco velmi zvláštního?

Udělej si sám

Světelný řetěz

Světelný řetěz

Potřebný materiál

Malé skleničky od džemu Bonne Maman
Bílý světelný řetěz
Vrták
Pravítko
Malé hřebíky (cca 1 cm dlouhé)
Volitelně: Tavná pistole

Doba práce: 15 minut

Manuál

Do víčka každé sklenice od džemu Bonne Maman provrtejte otvory o průměru asi 4 mm (velikost otvoru přizpůsobte LED žárovkám světelného řetězu). Protáhněte jednotlivé žárovičky otvory a pod víčkem upevněte malý hřebík, cca 1 cm pod LED žárovku, abyste zabránili vyklouznutí při manipulaci. Pokud chcete světelný řetěz zavěsit, můžete žárovičky na víčka upevnit také pomocí tavné pistole.

Poté skleničky Bonne Maman zase zašroubujte a postavte na stůl. Světelný řetěz můžete samozřejmě také zavěsit, takto můžete například osvětlit krb nebo kredenc.

Tento světelný řetěz ozáří vaši oslavu světlým, jasným světlem. Řetěz lze upravit jak pro velký rodinný stůl (použijte více skleniček a delší řetěz), tak pro úzký kruh, například pro stolování rodičů s dětmi, které už netrpělivě čekají na zazvonění zvonečku Ježíška a oznámení nadílky.

Pro úpravu světelných řetězů pro konkrétní slavnost nebo sezonu můžete skleničky Bonne Maman například naplnit šiškami nebo dřevěnými figurkami v zimním období nebo květy v létě. Ale i obměny barev víček mohou přispět k perfektně sladěné výzdobě.