Bonne Maman

Hledáte něco velmi zvláštního?

Udělej si sám

Tvoření jako individuální dílo!

Tvoření jako individuální dílo!

Potřebný materiál

Sklenice od džemu Bonne Maman
Speciální barvy na sklo
Štětec s měkkými štětinami nebo malá houbička
Různé papírové kuchyňské utěrky k nalepení
Ubrousky
Látka
Různé stužky
Nůžky

Doba práce: 25 minut
Vhodné pro děti (při práci s nůžkami dbejte zvýšené opatrnosti)

Manuál

Začněte důkladným umytím sklenic. Než začnete malovat barvami, načrtněte si zamýšlený motiv na papírovou kuchyňskou utěrku. Potom si připravte barvu a načrtnutý motiv vymalujte.
Po zaschnutí barvy můžete motiv vystřihnout a opatrně sejmout vrchní stranu ubrousku. Potřete sklenici tenkou vrstvou lepidla a nalepte na ni vystřižený motiv. Abyste motiv zafixovali, hned nato na něj naneste lepidlo na ubrouskovou techniku.

Pro pokrytí víčka látkou vystřihněte kulatý kus látky o průměru 6 cm pro 30g sklenici, 7 cm pro 50g a 12 cm pro 210g sklenici. Nezapomeňte nechat na okraji dostatek místa pro přehrnutí ubrousku přes víčko. Ubrousek potom pevně zavažte provázkem, stužkou, nebo lýkem těsně pod víčkem a vytvořte ze sklenice individuální dílo podle libosti.

Plné nebo prázdné, sklenice Bonne Maman si lze individuálně přetvořit. Co může být hezčího než darovat milovanému člověku osobní dárek, do kterého jste investovali spoustu času? Ať už je to malba na skle, koláže motivů, malé ozdoby nebo nápisy… Dejte své kreativitě volný průběh, aby i zvenku sklenice vypadaly tak dobře, jako chutná jejich obsah.

Může to být příležitost pro doslova umělecký projekt s dětmi nebo společně prožité chvíle s přáteli. A až bude sklenice krásná tak, jak si představujete, můžete ji použít téměř k jakémukoli účelu! Proč ji dárkově nenaplnit marmeládou vlastní výroby nebo ovocem naloženým v alkoholu? Nebo z ní jednoduše neudělat úložný prostor pro malé věci v domácnosti, šperky nebo doplňky do vlasů? Nebo třeba truhličku na poklady či pokladničku pro děti? Lze z nich vytvořit také nádherné lucerničky, které zalijí vaše stoly třpytivými barvami!