Bonne Maman

Hledáte něco velmi zvláštního?

Udělej si sám

Vánoční skleničky se sladkým překvapením

Vánoční skleničky se sladkým překvapením

Potřebný materiál

Prázdné sklenice od kompotu Bonne Maman (jedna na hosta)
Delikátní ovocné želé „Pâtes de Fruits“ Bonne Maman
Balicí papír
Hezké listy na ozdobu sklenic
Psací nebo kaligrafické pero
Polštářek na razítka se slavnostními motivy (sob, houby, hvězdy, …)
Bílá razítková barva
Děrovačka
Nůžky
Dekorativní klubko nití

Doba práce: 15 minut
Vhodné pro děti (při práci s nůžkami dbejte zvýšené opatrnosti)

Manuál

Začněte sterilizací sklenic od kompotu Bonne Maman ponořením do vroucí vody a osušením. Z balicího papíru vystřihněte kruhy o průměru cca 5 cm. Do každého kruhu udělejte otvor (asi 5 mm od okraje) a napište na kruh jméno hosta.

Po zaschnutí inkoustu kruhy obraťte a orazítkujte slavnostním motivem. Nastříhejte poté nitě na délku asi 25 cm, provlékněte nitě dírkami v kartičkách a omotejte je kolem horního okraje sklenice. Udělejte na niti uzlík a uvažte i list podle svého výběru.

Na závěr naplňte každou sklenici delikátním Pâtes de Fruits Bonne Maman s různými příchutěmi a rozmístěte sklenice před talíře hostů tak, aby našli své místo.

Tyto okouzlující vánoční skleničky s jemnou vůní klasických i exotických ovocných plodů jsou ideálním kulinářským a srdečným přivítáním vašich hostů, a jak malým, tak velkým udělají radost.

Pâtes de Fruits Bonne Maman se perfektně hodí pro povzbuzení chuti, zabavení dětí nebo pro neobvyklé doplnění sýrového talíře.

Vzhledem k jejímu určení pro slavnostní příležitosti můžete tuto dekoraci s malou úpravou (výběr barev, motivů razítek, …) využít také na narozeniny nebo jiné slavnosti.