Bonne Maman

Hledáte něco velmi zvláštního?

Udělej si sám

Vázičky na květiny

Vázičky na květiny

Potřebný materiál

Sklenice od džemu Bonne Maman
Čerstvé nebo sušené květiny
Špetka prášku do pečiva jako prostředek na zředění, prodlužuje životnost čerstvých květin
Několik pramenů rafie
Odlamovací nůž

Doba práce: 10 minut
Vhodné pro děti (při práci s odlamovacím nožem dbejte zvýšené opatrnosti)

Manuál

Nejprve naplňte sklenice dobře zředěným roztokem z čerstvé vody a prášku do pečiva a odměřte požadovanou výšku pro své květiny.
Stonky pro lepší příjem vody šikmo seřízněte odlamovacím nožem. Aby vám rostliny déle vydržely čerstvé, doporučujeme stébla vždy po dvou dnech o jeden až dva centimetry znovu šikmo seříznout. To umožní lepší cirkulaci.

Stonek poté ihned vložte do vody. Pokud chcete, můžete kytici svázat lýkem, aby se nerozpadala.

Svou skvostnou barevností dokáží květiny jak doplňovat, tak vytvářet moderní kontrast k vnitřnímu vybavení každého bytu a každého domu.

Nádherně tvarované sklenice od džemu Bonne Maman je výborné použít jako vázičky. Jsou k dostání ve dvou různých velikostech a můžete díky nim a variacím květin vytvářet nekonečně mnoho podob výzdoby vašeho domova s vázičkami.

Vložte kytice do velkých zavařovacích sklenic – a vyzdobte každou místnost podle ročního období. Klidně použijte intenzivní barvy, které lépe vyniknou: bílé nebo fialové luční květiny z vaší zahrady na jaře, růže či sasanky v nesčetných barvách v létě, sedmikrásky a jejich teplé barvy na podzim a větve cesmíny v zimě. Na stole, na parapetu i na schodišti – vázičky tvoří všude perfektní sezonní výzdobu.

Malý tip: malé skleničky se skvěle hodí pro levanduli, která provoní každou místnost, ale i solitérní orchidej v malé sklence vyzařuje eleganci.